Room Reservations (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Reset to defaults
fr: Revenir aux valeurs par défaut

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Block title
fr: Titre du bloc

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Time
fr: Heure

en: Add
fr: Ajouter

en: Length
fr: Longueur

en: The configuration options have been reset to their default values.
fr: Les options de configuration ont été réinitialisées à leurs valeurs par défaut.

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Click here
fr: Cliquez ici

en: Month
fr: Mois

en: Details
fr: Détails

en: Group name
fr: Nom du groupe

en: General
fr: Général

en: Calendar
fr: Calendrier

en: All day
fr: Journée Entière

en: Other
fr: Autre

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Hours
fr: Heures

en: Group Name
fr: Nom du groupe

en: User name
fr: Nom d'utilisateur

en: 2 hours
fr: 2 heures

en: From address
fr: Adresse de l'expéditeur

en: Reminders
fr: Rappels

en: Domain name
fr: Nom de domaine

en: Carrier
fr: Transporteur

en: Token values
fr: Jetons (tokens)

en: Application name
fr: Nom de l'application

en: Room
fr: Salle

en: Capacity
fr: Capacité

en: Display Order
fr: Ordre d'affichage
