Room Reservations (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: Date
it: Data

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Time
it: Data e ora

en: Add
it: Aggiungi

en: Length
it: Lunghezza

en: The configuration options have been reset to their default values.
it: Le opzioni di configurazione sono state riportate ai loro valori predefiniti.

en: Options
it: Opzioni

en: Click here
it: Clicca qui

en: Month
it: Mese

en: Details
it: Dettagli

en: Group name
it: Nome gruppo

en: General
it: Generale

en: Calendar
it: Calendario

en: Other
it: Altro

en: Phone number
it: Telefono

en: minutes
it: minuti

en: Hours
it: Ore

en: User name
it: Nome utente

en: From address
it: Indirizzo mittente

en: Carrier
it: Corriere

en: Token values
it: Valori dei token

en: Capacity
it: Capacità posti
