Room Reservations (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Reset to defaults
pt: Restaurar para as configurações padrão

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Block title
pt: Título do bloco

en: Date
pt: Data

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Wednesday
pt: Quarta-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: Time
pt: Hora

en: Add
pt: Adicionar

en: Length
pt: Comprimento

en: The configuration options have been reset to their default values.
pt: As configurações foram restauradas aos valores padrão.

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Options
pt: Opções

en: Click here
pt: Clique aqui

en: Month
pt: Mês

en: Details
pt: Detalhes

en: Group name
pt: Nome do grupo

en: General
pt: Geral

en: Calendar
pt: Calendário

en: All day
pt: O dia inteiro

en: Other
pt: Outros

en: Phone number
pt: Telefone

en: minutes
pt: minutos

en: Hours
pt: Horas

en: User name
pt: Nome do usuário

en: 2 hours
pt: 2 horas

en: From address
pt: Endereço do remetente

en: Carrier
pt: Transportador

en: Token values
pt: Valores de Token

en: Capacity
pt: Capacidade

en: Policies
pt: Políticas
