Room Reservations (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Reset to defaults
pt: Restaurar os valores predefinidos

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Block title
pt: Título do bloco

en: Date
pt: Data

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda

en: Tuesday
pt: Terça

en: Wednesday
pt: Quarta

en: Thursday
pt: Quinta

en: Friday
pt: Sexta

en: Saturday
pt: Sábado

en: Time
pt: Hora

en: Add
pt: Adicionar

en: Length
pt: Extensão

en: The configuration options have been reset to their default values.
pt: As opções de configuração foram reinicializadas para os seus valores predefinidos.

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Options
pt: Opções

en: Click here
pt: Clique aqui

en: Month
pt: Mês

en: Details
pt: Detalhes

en: Group name
pt: O nome do grupo

en: General
pt: Geral

en: Calendar
pt: Calendário

en: All day
pt: Todo o dia

en: Other
pt: Outro

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: minutes
pt: minutos

en: Hours
pt: Horas

en: User name
pt: Nome de utilizador

en: Invalid email address.
pt: Endereço de email incorrecto.

en: 2 hours
pt: 2 horas

en: From address
pt: Endereço do remetente

en: Domain Name
pt: Nome do Domínio

en: Carrier
pt: Transporte

en: Capacity
pt: Capacidade
