Room Reservations (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: Delete
ru: Удалить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Block title
ru: Заголовок блока

en: Date
ru: Дата

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Time
ru: Время

en: Add
ru: Добавить

en: Length
ru: Длина

en: The configuration options have been reset to their default values.
ru: Настройки сброшены к значениям по умолчанию.

en: 1 hour
ru: 1 час

en: Options
ru: Настройки

en: Click here
ru: Нажмите здесь

en: Month
ru: Месяц

en: Details
ru: Подробности

en: Group name
ru: Название группы

en: General
ru: Общий

en: Calendar
ru: Календарь

en: All day
ru: Весь день

en: Other
ru: Другое

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: minutes
ru: минут

en: Hours
ru: Часы

en: User name
ru: Имя пользователя

en: 2 hours
ru: 2 часа

en: From address
ru: Адрес отправителя

en: Domain name
ru: Доменное имя

en: Carrier
ru: Курьер

en: Token values
ru: Значения токенов

en: Application name
ru: Название приложения

en: Capacity
ru: Вместимость

en: Display Text
ru: Показать текст
