Room Reservations (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Reset to defaults
de: Auf Standardwerte zurücksetzen

en: Delete
de: Löschen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Block title
de: Blocktitel

en: Date
de: Datum

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Category
de: Kategorie

en: Settings
de: Einstellungen

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: Time
de: Zeit

en: Add
de: Hinzufügen

en: Length
de: Länge

en: The configuration options have been reset to their default values.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden auf ihre Standardwerte zurückgesetzt.

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Options
de: Optionen

en: Click here
de: Hier klicken

en: Month
de: Monat

en: Group name
de: Gruppenname

en: General
de: Allgemein

en: Calendar
de: Kalender

en: All day
de: Ganztägig

en: Other
de: Weitere

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: minutes
de: Minuten

en: Hours
de: Stunden

en: Booked
de: Vergeben

en: Group Name
de: Gruppenname

en: User name
de: Benutzername

en: Invalid email address.
de: Ungültige E-Mail-Adresse.

en: 2 hours
de: 2 Stunden

en: From address
de: Absenderadresse

en: Domain Name
de: Domainname

en: Reminders
de: Erinnerungen

en: Domain name
de: Domainname

en: Carrier
de: Versandunternehmen

en: Token values
de: Token-Werte

en: Application name
de: Anwendungsname

en: Email Addresses
de: E-Mail-Adressen

en: Room
de: Raum

en: Capacity
de: Kapazität

en: Policies
de: Richtlinen
