Room Reservations (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: Date
fa: تاریخ

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Time
fa: زمان

en: Add
fa: افزودن

en: Length
fa: طول

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: 1 hour
fa: ۱ ساعت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Click here
fa: کلیک کنید

en: Month
fa: ماه

en: Details
fa: جزئیات

en: Group name
fa: نام گروه

en: General
fa: عمومی

en: Calendar
fa: تقویم

en: Other
fa: ساير

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: minutes
fa: دقیقه

en: Hours
fa: ساعت

en: User name
fa: نام کاربری

en: From address
fa: آدرس فرستنده

en: AM
fa: ق.ظ

en: PM
fa: ب.ظ
