Room Reservations (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Reset to defaults
hr: Povrat na zadane postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Block title
hr: Naziv bloka

en: Date
hr: Datum

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Time
hr: Vrijeme

en: Add
hr: Dodaj

en: Length
hr: Dužina

en: The configuration options have been reset to their default values.
hr: Postavke konfiguracije vraćene na zadane vrijednosti.

en: 1 hour
hr: 1 sat

en: Options
hr: Opcije

en: Month
hr: Mjesec

en: Details
hr: Detalji

en: General
hr: Općenito

en: Calendar
hr: Kalendar

en: All day
hr: Cijeli dan

en: Other
hr: Ostalo
