Room Reservations (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: Delete
hu: Törlés

en: Closed
hu: Lezárt

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Date
hu: Dátum

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Time
hu: Idő

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Length
hu: Hosszúság

en: The configuration options have been reset to their default values.
hu: A beállítások vissza lettek állítva az alapértelmezés szerinti értékükre.

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Click here
hu: Ide kell kattintani

en: Month
hu: Hónap

en: Details
hu: Részletek

en: Group name
hu: Csoportnév

en: General
hu: Általános

en: Calendar
hu: Naptár

en: Other
hu: Egyéb

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: minutes
hu: perc

en: Hours
hu: Órák

en: Group Name
hu: Csoport neve

en: User name
hu: Felhasználónév

en: From address
hu: Feladó címe

en: Carrier
hu: Szállító

en: Token values
hu: Vezérjel értékek

en: Capacity
hu: Kapacitás
