Room Reservations (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Block title
id: Judul blok

en: Date
id: Tanggal

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Time
id: Waktu

en: Add
id: Tambah

en: Length
id: Panjang

en: The configuration options have been reset to their default values.
id: Opsi konfigurasi sudah dikembalikan ke nilai standarnya.

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Options
id: Opsi

en: Month
id: Bulan

en: Details
id: Rincian

en: General
id: Umum

en: Calendar
id: Kalender

en: Other
id: Lainnya

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: User name
id: Nama pengguna
