Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (90 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Administration
ja: 管理

en: Comments
ja: コメント

en: Cost
ja: 原価

en: Quantity
ja: 数量

en: view
ja: ビュー

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Country
ja: 国

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Required
ja: 必須

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Back
ja: 戻る

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Email
ja: メール

en: Options
ja: オプション

en: Year
ja: 年

en: Date format
ja: 日付の書式

en: 1 day | @count days
ja[0]: 1日
ja[1]: @count日

en: Filter
ja: フィルター

en: %time ago
ja: %time 前

en: Maximum
ja: 最大

en: Start Date
ja: 開始日

en: Month
ja: 月

en: Price
ja: 価格

en: Customers
ja: 顧客

en: End Date
ja: 終了日

en: Customer
ja: 顧客

en: Amount
ja: 量

en: Current
ja: 現在

en: State
ja: 状態

en: Mon
ja: 月

en: Tue
ja: 火

en: Wed
ja: 水

en: Thu
ja: 木

en: Fri
ja: 金

en: Sat
ja: 土

en: Sun
ja: 日

en: January
ja: 1月

en: February
ja: 2月

en: March
ja: 3月

en: April
ja: 4月

en: May
ja: 5月

en: June
ja: 6月

en: July
ja: 7月

en: August
ja: 8月

en: September
ja: 9月

en: October
ja: 10月

en: November
ja: 11月

en: December
ja: 12月

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Checkout
ja: 購入手続き

en: Order
ja: オーダー

en: Default state
ja: デフォルト状態

en: Operation
ja: 操作

en: City
ja: 市区町村

en: State/Province
ja: 都道府県

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Unit
ja: 単位

en: Units
ja: 単位

en: Subtotal
ja: 小計

en: Autocomplete text field
ja: 自動補完テキストフィールド

en: Minimum
ja: 最小

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: Available
ja: 利用可能

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: All types
ja: すべてのタイプ

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Base price
ja: 基本配送料

en: Add product
ja: 商品を追加

en: Edit Link
ja: リンクの編集

en: Line item
ja: 品目

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Confirmation message
ja: 確認メッセージ

en: %time hence
ja: %time 後
