Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.10) - en to he translation catalogue (146 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: Cost
he: עלות

en: Quantity
he: כמות

en: view
he: צפיה

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Country
he: מדינה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Back
he: אחורה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Forward
he: קדימה

en: Year
he: שנה

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: 1 day | @count days
he[0]: יום אחד
he[1]: @count ימים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: %time ago
he: לפני %time

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: Month
he: חודש

en: Price
he: מחיר

en: Customers
he: לקוחות

en: End Date
he: תאריך סיום

en: Customer
he: לקוח

en: Amount
he: כמות

en: Current
he: נוכחי

en: State
he: מצב

en: Owner
he: בעלים

en: Mon
he: ב'

en: Tue
he: ג'

en: Wed
he: ד'

en: Thu
he: ה

en: Fri
he: ו'

en: Sat
he: ש'

en: Sun
he: א'

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Configuration
he: הגדרות

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Order
he: סידור

en: Operation
he: פעולה

en: City
he: עיר

en: State/Province
he: מדינה / מחוז

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Authored on
he: בתאריך

en: Leave blank for %anonymous.
he: השאר ריק עבור %anonymous.

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Unit
he: יחידה

en: Units
he: יחידות

en: Subtotal
he: סיכום ביניים

en: Not published
he: לא מפורסם

en: Autocomplete text field
he: שדה טקסט בעל השלמה אוטומטית

en: Unavailable
he: לא זמין

en: Available
he: זמין

en: All types
he: כל סוג

en: Selection type
he: סוג בחירה

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Base price
he: מחיר בסיס

en: Add product
he: הוסף מוצר

en: Edit Link
he: עריכת קישור

en: Bookings
he: הזמנות

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Created on
he: נוצר ב

en: Delete Link
he: מחק קישור

en: By @name on @date
he: ע"י @name ב- @date

en: By @name
he: ע"י @name

en: Dropdown
he: נפתח

en: The booking %name has been deleted.
he: ההזמנה %שם נמחקה

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
he: %name: כותרת לא מתאימה. בדוק את בחירתך

en: %name must be a positive integer.
he: %name חייב להיות מספר שלם חיובי.

en: %name: invalid input.
he: %name: קלט לא חוקי.

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Confirmation message
he: הודעת אישור

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
he: פורמט: %time. פורמט התאריך הוא YYYY-MM-DD ו %timezone הוא ההפרש מUTC. השאירו ריק כדי להשתמש במועד שליחת הטופס.

en: Booking Type
he: סוג הזמנה

en: %time hence
he: %time לכן

en: All (this page)
he: הכל (דף זה)

en: All (all pages)
he: הכל (כל הדפים)

en: Administer Rooms.
he: מנהל חדרים

en: Configure settings and business rules for Rooms management.
he: קביעת הגדרות וכללים עסקיים לניהול חדרים

en: Booking Settings
he: הגדרת הזמנות

en: Provides basic underlying functionality and configuration options used by all Rooms modules.
he: מספק פונקציונליות בסיסית ואפשרויות הגדרה המשמשות את כל המודלים בחדרים.

en: Rooms UI
he: ממשק משתמש עבור חדרים

en: Interface support to the Rooms family of modules.
he: ממשק תמיכה עבור חדרים ומשפחת המודולים

en: Bookable Unit State
he: מדינה ליחידת הזמנה

en: Calendar Updated
he: לוח השנה עודכן

en: Duration: @startdate to @enddate
he: משך: @תאריך התחלה ל @תאריך סיום

en: Change the state for this event to:
he: שינוי מצב עבור אירוע זה ל:

en: Manage Availability
he: ניהול הזמינות

en: Availability Event
he: אירוע זמינות

en: Event Management
he: ניהול אירועים

en: Rooms Availability
he: זמינות חדרים

en: Unit types that can be referenced
he: סוגי יחידות שניתן להתייחס אליהן

en: Display the list of referenceable units as a textfield with autocomplete behaviour.
he: הצג את רשימת היחידות המיוחסות כשדה טקסט עם פעולה של השלמה אוטומטית.

en: Rooms Availability Reference
he: התייחסות לזמינות חדרים

en: Re-assign Unit
he: הקצאה מחדש ליחידה

en: Currently assigned unit: @unit_name / @type
he: נכון לעכשיו הוקצתה יחידה:  @unit_name / @type

en: Unit Type
he: סוג היחידה

en: Save Booking
he: שמור הזמנה

en: Delete Booking
he: בטל הזמנה

en: Are you sure you want to delete Booking %name?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את ההזמנה %name?

en: No booking types have been created yet for you to use.
he: לא נוצרו סוגי הזמנה עדיין כדי שתוכלו להשתמש בהם.

en: rooms
he: חדרים

en: Deleted booking %name.
he: הזמנה נמחקה %name

en: The human-readable name of this booking type.
he: השם הקריא של הזמנת סוג זה.

en: A unique machine-readable name for this booking type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
he: שם מכונה ייחודי הניתן לקריאה לסוג הזמנה זו. השם חייב להכיל רק אותיות קטנות באנגלית, מספרים וקווים תחתיים.

en: Save Booking type
he: שמור סוג הזמנה

en: Administer booking types
he: ניהול סוג הזמנה

en: Rooms Booking
he: הזמנת חדרים

en: Provide a link to the booking.
he: ספק קישור להזמנה

en: Provide a link to the edit form for the booking.
he: ספק קישור לטופס העריכה עבור ההזמנה.

en: Provide a link to delete the booking.
he: ספק קישור כדי למחוק את ההזמנה.

en: Display all operations available for this booking.
he: הצג את כל הפעולות הזמינות להזמנה זו.

en: Book units
he: יחידות הזמנה

en: Perform a search to get availability information
he: בצע חיפוש לקבלת מידע אודות זמינות
