Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.10) - en to oc translation catalogue (92 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: Cost
oc: Còst

en: Quantity
oc: Quantitat

en: view
oc: veire

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Country
oc: País

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Required
oc: Requesit

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Continue
oc: Contunhar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de data

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: %time ago
oc: I a %time

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Month
oc: Mes

en: End Date
oc: Data de fin

en: Amount
oc: Montant

en: Current
oc: Actual

en: State
oc: Estat

en: Owner
oc: Proprietari

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Fri
oc: ven

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

en: July
oc: Julhet

en: August
oc: Agost

en: September
oc: Setembre

en: October
oc: Octobre

en: November
oc: Novembre

en: December
oc: Decembre

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Order
oc: Òrdre

en: Operation
oc: Operacion

en: City
oc: Vila

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Unit
oc: Unitat

en: Units
oc: Unitats

en: Nights
oc: Nuèits

en: Subtotal
oc: Sostotal

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: Available
oc: Disponible

en: All types
oc: Totes los tipes

en: Selection type
oc: Tipe de seleccion

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: By @name on @date
oc: Per @name lo @date

en: By @name
oc: Per @name

en: Dropdown
oc: Lista desenrotlanta

en: %name must be a positive integer.
oc: %name deu èsser un entièr positiu.

en: %name: invalid input.
oc: %name : picada invalida.

en: Administrative settings
oc: Paramètres de l'administracion

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
oc: Format : %time. Lo format de data es YYYY-MM-DD e %timezòna es lo desplaçament respecte l'UTC del fus orari. Daissatz-lo en blanc per utilizar la data d'enviament del formulari.

en: Display error message
oc: Afichar un messatge d'error

en: %time hence
oc: Dins %time
