Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.11) - en to ug translation catalogue (58 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: view
ug: كۆرۇش

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Month
ug: ئاي

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Mon
ug: دۈ

en: Tue
ug: سە

en: Wed
ug: چا

en: Thu
ug: پە

en: Fri
ug: جۈ

en: Sat
ug: شە

en: Sun
ug: يە

en: January
ug: يانۋار

en: February
ug: فېۋرال

en: March
ug: مارت

en: April
ug: ئاپرېل

en: May
ug: ماي

en: June
ug: ئىيۇن

en: July
ug: ئىيۇل

en: August
ug: ئاۋغۇست

en: September
ug: سېنتەبىر

en: October
ug: ئۆكتەبىر

en: November
ug: نويابىر

en: December
ug: دېكابىر

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Publishing options
ug: ئېلان قىلىش شەرتلىرى

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Edit Link
ug: ئۇلانمىنى تەھرىرلەش

en: By @name on @date
ug: دا @dateدىن  @name

en: By @name
ug: دىن @name
