Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.12) - en to ast translation catalogue (59 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Administration
ast: Alministración

en: Comments
ast: Comentarios

en: view
ast: vista

en: None
ast: Nengún

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Required
ast: Requeríu

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Display
ast: Pantalla

en: Continue
ast: Siguir

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: 1 day | @count days
ast[0]: 1 día
ast[1]: @count díes

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Owner
ast: Dueñu

en: Mon
ast: Llu

en: Tue
ast: Mar

en: Wed
ast: Mié

en: Thu
ast: Xue

en: Fri
ast: Vie

en: Sat
ast: Sáb

en: Sun
ast: Dom

en: January
ast: Xineru

en: February
ast: Febreru

en: March
ast: Marzu

en: April
ast: Abril

en: May
ast: Mayu

en: June
ast: Xunu

en: July
ast: Xunetu

en: August
ast: Agostu

en: September
ast: Setiembre

en: October
ast: Ochobre

en: November
ast: Payares

en: December
ast: Avientu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Optional
ast: Opcional

en: Order
ast: Orde

en: Operation
ast: Operación

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Publishing options
ast: Opciones d'espublización

en: Not published
ast: Ensin espublizar
