Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.12) - en to cy translation catalogue (61 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Comments
cy: Sylwadau

en: view
cy: gweld

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Country
cy: Gwlad

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Display
cy: Dangos

en: Continue
cy: Parhau

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: 1 day | @count days
cy[0]: 1 diwrnod

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: %time ago
cy: %time yn ôl

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Month
cy: Mis

en: Price
cy: Pris

en: Current
cy: Cyfredol

en: Mon
cy: Llun

en: Tue
cy: Maw

en: Wed
cy: Mer

en: Thu
cy: Iau

en: Fri
cy: Gwen

en: Sat
cy: Sad

en: Sun
cy: Sul

en: May
cy: Mai

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Optional
cy: Dewisol

en: Order
cy: Trefn

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: City
cy: Tref

en: State/Province
cy: Sir

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Leave blank for %anonymous.
cy: Gadael yn wag i %anonymous

en: Publishing options
cy: Dewisiadau cyhoeddi

en: Not published
cy: Heb ei gyhoeddi

en: Mandatory
cy: Gorfodol

en: Selection type
cy: Math o ddewis

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: Autocomplete
cy: Hunan-gwblhau

en: Dropdown
cy: Llam-rhestr
