Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.12) - en to km translation catalogue (68 entries)

en: Home
km: ដើម

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: delete
km: លុប

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Value
km: តម្លៃ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Administration
km: ការ​គ្រប់​គ្រង

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: view
km: មើល​

en: None
km: គ្មាន

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Link
km: តំណ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Required
km: ទាមទារ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Label
km: ស្លាក

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Continue
km: បន្ត

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Date format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ

en: 1 day | @count days
km[0]: @count ថ្ងៃ

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Filter
km: តម្រង

en: Authored by
km: និពន្ធ​ដោយ​

en: Month
km: ខែ

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្ម​សិទ្ធិ

en: Mon
km: ច

en: Tue
km: អ

en: Wed
km: ព

en: Thu
km: ព្រ

en: Fri
km: សុ

en: Sat
km: ស

en: Sun
km: អា

en: January
km: មករា

en: February
km: កុម្ភៈ

en: March
km: មីនា

en: April
km: មេសា

en: May
km: ឧសភា

en: June
km: មិថុនា

en: July
km: កក្កដា

en: August
km: សីហា

en: September
km: កញ្ញា

en: October
km: តុលា

en: November
km: វិច្ឆិកា

en: December
km: ធ្នូ

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Order
km: លំដាប់

en: Operation
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Authoring information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​និពន្ធ

en: Authored on
km: និពន្ធ​នៅ

en: Leave blank for %anonymous.
km: ទុក​ទទេ​សម្រាប់ %anonymous ។

en: Publishing options
km: ជម្រើស​ការ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Not published
km: មិន​បាន​​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: - Select -
km: - ជ្រើស -

en: By @name on @date
km: តាម​ @name នៅ​ @date

en: By @name
km: តាម​ @name

en: %name must be a positive integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​វិជ្ជមាន ។

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
km: ទ្រង់ទ្រាយ ៖ %time ។ ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ​គឺ YYYY-MM-DD ហើយ %timezone គឺជា​អុហ្វសិត​តំបន់​ពេលវេលា​ពី UTC ។ ទុក​ទទេ ដើម្បី​ប្រើ​ពេលវេលា​នៃ​ការ​ដាក់​ស្នើ​របស់​សំណុំ​បែបបទ ។
