Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.12) - en to th translation catalogue (66 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Quantity
th: จำนวน

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Country
th: ประเทศ

en: Link
th: ลิงค์

en: Required
th: จำเป็น

en: edit
th: แก้ไข

en: Back
th: กลับ

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Display
th: แสดงผล

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Email
th: อีเมล

en: Year
th: ปี

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: 1 day | @count days
th[0]: 1 วัน
th[1]: @count วัน

en: %time ago
th: %time ก่อนหน้า

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Start Date
th: วันที่เริ่มต้น

en: Month
th: เดือน

en: Price
th: ราคา

en: End Date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Customer
th: ลูกค้า

en: Current
th: ปัจจุบัน

en: State
th: รัฐ

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Mon
th: จ

en: Tue
th: อ

en: Wed
th: พ

en: Thu
th: พฤ

en: Fri
th: ศ

en: Sat
th: ส

en: Sun
th: อา

en: May
th: พ.ค.

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Order
th: เรียงตาม

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: City
th: จังหวัด

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Leave blank for %anonymous.
th: ปล่อยว่างสำหรับ %anonymous

en: Publishing options
th: ตั้งค่าการตีพิมพ์

en: Unit
th: หน่วย

en: Units
th: หน่วย

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Available
th: อนุญาตให้สอบเมื่อ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Edit Link
th: แก้ไขลิงค์

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: By @name on @date
th: โดย @name บน @date

en: By @name
th: โดย @name

en: %name must be a positive integer.
th: %name ต้องเป็นจำนวนเต็มบวก

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Select Type
th: เลือกประเภท

en: !label of field %name
th: !label ของ %name
