Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.14) - en to hr translation catalogue (83 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Administration
hr: Administracija

en: Comments
hr: Komentari

en: Cost
hr: Trošak

en: Quantity
hr: Količina

en: view
hr: prikaz

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Country
hr: Država

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Required
hr: Nužno

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Back
hr: Natrag

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Display
hr: Prikaz

en: Continue
hr: Nastavi

en: Email
hr: E-pošta

en: Year
hr: Godina

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: %time ago
hr: prije %time

en: Authored by
hr: Autor

en: Start Date
hr: Od datuma

en: Month
hr: Mjesec

en: Price
hr: Cijena

en: Customers
hr: Kupci

en: End Date
hr: Do datuma

en: Customer
hr: Kupac

en: Amount
hr: Iznos

en: Current
hr: Trenutno

en: State
hr: Država

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Mon
hr: pon

en: Tue
hr: uto

en: Wed
hr: sri

en: Thu
hr: čet

en: Fri
hr: pet

en: Sat
hr: sub

en: Sun
hr: ned

en: January
hr: siječnja

en: February
hr: veljače

en: March
hr: ožujka

en: April
hr: travnja

en: May
hr: svibnja

en: June
hr: lipnja

en: July
hr: srpnja

en: August
hr: kolovoza

en: September
hr: rujna

en: October
hr: listopada

en: November
hr: studenog

en: December
hr: prosinca

en: Configuration
hr: Postavke

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Order
hr: Redoslijed

en: Operation
hr: Operacija

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostaviti prazno za %anonymous.

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Subtotal
hr: Ukupno

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: By @name on @date
hr: Od @name u @date

en: By @name
hr: Od @name

en: %name must be a positive integer.
hr: %name mora biti pozitivni cijeli broj.

en: Administrative settings
hr: Administracijske postavke

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
hr: Oblik: %time. Oblik datuma je YYYY-MM-DD i %timezone je vremenski odmak od UTC. Ostavite praznim kako bi koristili vrijeme unosa sadržaja.
