Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.14) - en to ne translation catalogue (58 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Title
ne: शीर्षक

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Type
ne: प्रकार

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Administration
ne: प्रशासनिक

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: view
ne: दृश्य

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: This action cannot be undone.
ne: यो कार्यलाई पूर्वस्थितिमा फर्काउन सकिँदैन

en: Link
ne: लिङ्क

en: Required
ne: आवश्यक

en: Name
ne: नाम

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Label
ne: लेबल

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Display
ne: प्रदर्शन

en: Continue
ne: जारी राख्नुहोस्

en: Email
ne: ईमेल

en: Year
ne: वर्ष

en: Date format
ne: मिति ढाँचा

en: 1 day | @count days
ne[0]: १ दिन
ne[1]: @count दिन

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Filter
ne: फिल्टर

en: %time ago
ne: %time अगाडी

en: Authored by
ne: लेखक

en: Month
ne: महिना

en: Mon
ne: सोमबार

en: Tue
ne: मंगलबार

en: Wed
ne: बुधबार

en: Thu
ne: विहीबार

en: Fri
ne: सुक्रवार

en: Sat
ne: सनिबार

en: Sun
ne: आईतबार

en: January
ne: जनवरी

en: February
ne: फेब्रुअरी

en: March
ne: मार्च

en: April
ne: अप्रिल

en: May
ne: मे

en: June
ne: जुन

en: July
ne: जुलाई

en: August
ne: अगस्ट

en: September
ne: सेप्टेम्बर

en: October
ne: अक्टूबर

en: November
ne: नोभेम्बर

en: December
ne: डिसेम्बर

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: Anonymous
ne: अज्ञात

en: Optional
ne: ऐच्छिक

en: Authored on
ne: लेखिएको समय

en: Leave blank for %anonymous.
ne: %anonymous को लागि खाली छाड्नुहोस् ।

en: Not published
ne: अप्रकाशित

en: - Select -
ne: - चयन गर्नुहोस् -
