Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.14) - en to ro translation catalogue (94 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Administration
ro: Administrare

en: Comments
ro: Comentarii

en: Quantity
ro: Cantitate

en: view
ro: afișează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Country
ro: Ţară

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Required
ro: Necesar

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Display
ro: Afișaj

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: Year
ro: Anul

en: Date format
ro: Format dată

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Authored by
ro: Autor

en: Month
ro: Lună

en: Price
ro: Preţ

en: Customers
ro: Clienţi

en: Customer
ro: Client

en: Amount
ro: Suma

en: Current
ro: Actual

en: State
ro: Status

en: Owner
ro: Proprietar

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Marți

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Jo

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: Sun
ro: Dum

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Configuration
ro: Configurație

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Optional
ro: Opţional

en: Order
ro: Comandă

en: Default state
ro: Stare implicită

en: Operation
ro: Operație

en: City
ro: Oraş/Sector

en: State/Province
ro: Judeţ

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsaţi liber pentru %anonymous.

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Mandatory
ro: Obligatoriu

en: Available
ro: Disponibil

en: Selection type
ro: Tipul de selecţie

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Select All
ro: Selectați tot

en: Add product
ro: Adăugați un produs

en: Edit Link
ro: Editați legătura

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Created on
ro: Creat pe

en: Delete Link
ro: Legătură de ștergere

en: By @name on @date
ro: De @name la @date

en: By @name
ro: De @name

en: Dropdown
ro: Listă verticală

en: %name must be a positive integer.
ro: %name trebuie să fie un număr întreg pozitiv.

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ro: Format: %time. Formatul datei este YYYY-MM-DD, iar %timezone este diferența de fus orar de la UTC. Lăsați necompletat pentru a folosi timpul la care a fost salvat formularul.

en: Display error message
ro: Afișează mesaj de eroare

en: %time hence
ro: %time de aici înainte
