Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.15) - en to gu translation catalogue (60 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: view
gu: જુઓ

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Link
gu: કડી

en: Required
gu: જરૂરી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Year
gu: વર્ષ

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: 1 day | @count days
gu[0]: ૧ દિવસ
gu[1]: @count દિવસો

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: %time ago
gu: %time પહેલા

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Month
gu: મહિનો

en: Mon
gu: સોમ

en: Tue
gu: મંગળ

en: Wed
gu: બુધ

en: Thu
gu: ગુરુ

en: Fri
gu: શુક્ર

en: Sat
gu: શનિ

en: Sun
gu: રવિ

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Operation
gu: કાર્યો

en: City
gu: શહેર

en: State/Province
gu: રાજ્ય/પ્રાંત

en: Not published
gu: અપ્રકાશિત

en: Edit Link
gu: કડી ને સુધારો

en: Autocomplete
gu: સ્વત: પૂર્ણ
