Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.15) - en to is translation catalogue (79 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Administration
is: Stjórnun

en: Comments
is: Ummæli

en: Cost
is: Kostnaður

en: Quantity
is: Magn

en: view
is: skoða

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Country
is: Land

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Back
is: Til baka

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Display
is: Sýna

en: Continue
is: Halda áfram

en: Email
is: Netfang

en: Year
is: Ár

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: 1 day | @count days
is[0]: 1 dagur
is[1]: @count dagar

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: %time ago
is: %time síðan

en: Authored by
is: Höfundur

en: Month
is: Mánuður

en: Price
is: Verð

en: Customers
is: Viðskiptavinir

en: Customer
is: Viðskiptavinur

en: Amount
is: Upphæð

en: Current
is: Núverandi

en: State
is: Fylki

en: Owner
is: Eigandi

en: Tue
is: Þri

en: Thu
is: Fim

en: Fri
is: fös

en: Sat
is: Lau

en: January
is: janúar

en: February
is: febrúar

en: March
is: mars

en: April
is: apríl

en: May
is: maí

en: June
is: júní

en: July
is: júlí

en: August
is: ágúst

en: September
is: september

en: October
is: október

en: November
is: nóvember

en: December
is: desember

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Optional
is: Valkvætt

en: Order
is: Pöntun

en: City
is: Borg

en: State/Province
is: Fylki/Hérað

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Leave blank for %anonymous.
is: Skiljið eftir autt fyrir %anonymous

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: Subtotal
is: Millisumma

en: Not published
is: Ekki birt

en: All types
is: Allar gerðir

en: - Select -
is: - Velja -

en: Base price
is: Grunnverð

en: Add product
is: Bæta við vöru

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: By @name on @date
is: Eftir @name þann @date

en: By @name
is: Eftir @name

en: Dropdown
is: Fellivalslisti
