Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (101 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Administration
ru: Администрирование

en: Comments
ru: Комментарии

en: Cost
ru: Стоимость

en: Quantity
ru: Количество

en: view
ru: представление

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Country
ru: Страна

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Required
ru: Обязательно

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Back
ru: Назад

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Options
ru: Настройки

en: Forward
ru: Вперед

en: Year
ru: Год

en: Date format
ru: Формат даты

en: 1 day | @count days
ru[0]: @count день
ru[1]: @count дня
ru[2]: @count дней

en: Filter
ru: Фильтр

en: %time ago
ru: %time назад

en: Maximum
ru: Максимум

en: Start Date
ru: Дата начала

en: Month
ru: Месяц

en: Price
ru: Цена

en: Customers
ru: Покупатели

en: End Date
ru: Дата окончания

en: Customer
ru: Покупатель

en: Amount
ru: Сумма

en: Current
ru: Текущий

en: State
ru: Состояние

en: Mon
ru: пн

en: Tue
ru: вт

en: Wed
ru: ср

en: Thu
ru: чт

en: Fri
ru: пт

en: Sat
ru: сб

en: Sun
ru: вс

en: January
ru: января

en: February
ru: февраля

en: March
ru: марта

en: April
ru: апреля

en: May
ru: Май

en: June
ru: июня

en: July
ru: июля

en: August
ru: августа

en: September
ru: сентября

en: October
ru: октября

en: November
ru: ноября

en: December
ru: декабря

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Checkout
ru: Оформление заказа

en: Order
ru: Порядок

en: Default state
ru: Состояние по умолчанию

en: Operation
ru: Действие

en: City
ru: Город

en: State/Province
ru: Область/Район

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Unit
ru: Единица измерения

en: Unit type
ru: Тип объекта

en: Units
ru: Единицы

en: Address Line 1
ru: Адрес

en: Address Line 2
ru: Адрес (дополнительно)

en: Subtotal
ru: Предварительная сумма

en: Autocomplete text field
ru: Автодополняемое текстовое поле

en: Minimum
ru: Минимум

en: Children
ru: Потомки

en: Unavailable
ru: Недоступно

en: Available
ru: Доступно

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: All types
ru: Все типы

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Base price
ru: Базовая цена

en: Add product
ru: Добавить товар

en: Edit Link
ru: Редактировать ссылку

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
ru: %name: заголовок ошибочный. Пожалуйста, проверьте свой выбор.

en: Line item
ru: Строка

en: %name: invalid input.
ru: %name: неверный ввод.

en: Check availability
ru: Проверить доступность

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Confirmation message
ru: Сообщение о подтверждении

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
ru: %name: вы должны ввести числовое значение цены.

en: %time hence
ru: %time с этих пор

en: Availability Calendar
ru: Календарь доступности

en: 1 day in advance
ru: 1 день заранее

en: Duration: @startdate to @enddate
ru: Продолжительность с @startdate по @enddate
