Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.3) - en to cs translation catalogue (97 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Administration
cs: Administrace

en: Comments
cs: Komentáře

en: Cost
cs: Náklady

en: Quantity
cs: Množství

en: view
cs: zobrazit

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Country
cs: Země

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Required
cs: Povinné

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Back
cs: Zpět

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Email
cs: E-mail

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: %time ago
cs: před %time

en: Authored by
cs: Autor

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: Month
cs: Měsíc

en: Price
cs: Cena

en: Customers
cs: Zákazníci

en: End Date
cs: Datum konce

en: Customer
cs: Zákazník

en: Amount
cs: Částka

en: Current
cs: Aktuální

en: State
cs: Stav

en: Owner
cs: Vlastník

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Kvě

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Operation
cs: Operace

en: City
cs: Město

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Leave blank for %anonymous.
cs: Ponechat prázdné pro %anonymous.

en: Publishing options
cs: Možnosti zveřejnění

en: Unit
cs: Jednotka

en: Subtotal
cs: Mezisoučet

en: Not published
cs: Skryto

en: Autocomplete text field
cs: Textového pole s automatickým dokončováním

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: Available
cs: K dispozici

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Base price
cs: Základní cena

en: Add product
cs: Přidat produkt

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: Created on
cs: Vytvořeno v

en: By @name on @date
cs: Uživatel @name dne @date

en: By @name
cs: Dle @name

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
cs: %name: neshoda v názvu. Zkontrolujte výběr.

en: %name: invalid input.
cs: %name: neplatný vstup.

en: User information
cs: Informace o uživateli

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Confirmation message
cs: Potvrzovací zpráva

en: Administrative settings
cs: Administrativní nastavení

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
cs: Formát: %time. Formát data je YYYY-MM-DD a %timezone posun časové zóny od UTC. Pokud ponecháte prázdné, použije se čas odeslání formuláře.

en: Owned by @name
cs: Ve vlastnictví @name

en: Owned by
cs: Vlastník

en: %time hence
cs: %time ode dneška
