Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.4-beta1) - en to gl translation catalogue (90 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: Quantity
gl: Cantidade

en: view
gl: vista

en: None
gl: Ningún

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Country
gl: País

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Back
gl: Voltar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Year
gl: Ano

en: Date format
gl: Formato de data

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: %time ago
gl: hai %time

en: Authored by
gl: Creado por

en: Start Date
gl: Data de Inicio

en: Month
gl: Mes

en: Price
gl: Prezo

en: End Date
gl: Data de Fin

en: Customer
gl: Cliente

en: Amount
gl: Cantidade

en: Current
gl: Actual

en: State
gl: Estado

en: Owner
gl: Propietario

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Mai

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Configuration
gl: Configuración

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Order
gl: Orde

en: Default state
gl: Estado predeterminado

en: Operation
gl: Operación

en: State/Province
gl: Estado actual: !state

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Authored on
gl: Creado en

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Address Line 1
gl: Enderezo Liña 1

en: Address Line 2
gl: Enderezo Liña 2

en: Not published
gl: Non publicado

en: Autocomplete text field
gl: Campo de texto autocompletado

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Available
gl: Dispoñible

en: All types
gl: Todos os tipos

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Base price
gl: Precio base

en: By @name on @date
gl: Por @name en @date

en: By @name
gl: Por @name

en: Line item
gl: Liña de pedido

en: %name must be a positive integer.
gl: %name debe ser un enteiro positivo.

en: %name: invalid input.
gl: %name: entrada non permitida.

en: Confirmation message
gl: Mensaxe de confirmación

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
gl: %name: debe introducir un valor numérico para o prezo.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %time. O formato da fecha é AAAA-MM-DD e %timezone é a zona horaria con respecto a UTC. Deixe en branco para usar a hora do envío do formulario.
