Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.4-beta1) - en to sv translation catalogue (109 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Cost
sv: Kostnad

en: Quantity
sv: Antal

en: view
sv: visa

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Country
sv: Land

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Back
sv: Tillbaka

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Email
sv: E-post

en: Year
sv: År

en: Date format
sv: Datumformat

en: 1 day | @count days
sv[0]: 1 dag
sv[1]: @count dagar

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: %time ago
sv: %time sedan

en: Authored by
sv: Författad av

en: Start Date
sv: Startdatum

en: Month
sv: Månad

en: Price
sv: Pris

en: Customers
sv: Kunder

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Customer
sv: Kund

en: Amount
sv: Belopp

en: Current
sv: Nuvarande

en: State
sv: Läge

en: Owner
sv: Ägare

en: Mon
sv: mån

en: Tue
sv: tis

en: Wed
sv: ons

en: Thu
sv: tors

en: Fri
sv: fre

en: Sat
sv: lör

en: Sun
sv: sön

en: January
sv: januari

en: February
sv: februari

en: March
sv: mars

en: April
sv: april

en: May
sv: maj

en: June
sv: juni

en: July
sv: juli

en: August
sv: augusti

en: September
sv: september

en: October
sv: oktober

en: November
sv: november

en: December
sv: december

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Order
sv: Ordning

en: Default state
sv: Förvalt läge

en: Operation
sv: Funktion

en: City
sv: Stad

en: State/Province
sv: Län/landskap

en: Authoring information
sv: Författarinformation

en: Authored on
sv: Författad

en: Leave blank for %anonymous.
sv: Lämna detta tomt för %anonymous.

en: Publishing options
sv: Publiceringsalternativ

en: Unit
sv: Enhet

en: Units
sv: Enheter

en: Subtotal
sv: Delsumma

en: Not published
sv: Inte publicerad

en: Autocomplete text field
sv: Automatiskt kompletterande textfält

en: Children
sv: Barn

en: Unavailable
sv: Ej tillgänglig

en: Available
sv: Tillgänglig

en: All types
sv: Alla typer

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Select All
sv: Välj alla

en: Add customer
sv: Lägg till kund

en: Base price
sv: Baspris

en: Add product
sv: Lägg till vara

en: Edit Link
sv: Redigera länk

en: Created on
sv: Skapad den

en: By @name on @date
sv: Av @name @date

en: By @name
sv: Av @name

en: Default availability
sv: Standardtillgänglighet

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
sv: %name: titel stämmer inte. Var vänlig kontrollera ditt urval.

en: %name must be a positive integer.
sv: %name måste vara ett positivt heltal.

en: %name: invalid input.
sv: %name: ogiltig inmatning.

en: Check availability
sv: Kontrollera tillgänglighet

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Select Type
sv: Typ av val

en: Confirmation message
sv: Meddelande för bekräftelse

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
sv: %name: Du måste ange ett numeriskt värde för priset.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
sv: Format: %time. Datumformatet är YYYY-MM-DD och %timezone är kompensationen av tidszon från UTC. Lämna tomt för att använda tiden för formulärinlägg.

en: Created @date
sv: Skapad @date

en: New order
sv: Ny beställning

en: Updated @date
sv: Uppdaterad @date

en: %time hence
sv: %time från nu

en: !label of field %name
sv: !label för fält %name

en: All (this page)
sv: Alla (den här sidan)

en: All (all pages)
sv: Alla (alla sidor)
