Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.5) - en to ar translation catalogue (81 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Administration
ar: الإدارة

en: Comments
ar: التعليقات

en: Cost
ar: كلفة

en: Quantity
ar: الكمية

en: view
ar: عرض

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Country
ar: الدولة

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Year
ar: السنة

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: 1 day | @count days
ar[0]: يوم واحد
ar[1]: أقل من يوم
ar[2]: يومين
ar[3]: @count أيام
ar[4]: @count يوما
ar[5]: @count يوم

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: %time ago
ar: منذ %time

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Month
ar: بالشهر

en: Price
ar: السعر

en: Amount
ar: المبلغ

en: Current
ar: الحالي

en: State
ar: الحالة

en: Owner
ar: المالك

en: Mon
ar: اثنين

en: Tue
ar: ثلاثاء

en: Wed
ar: أربعاء

en: Thu
ar: خميس

en: Fri
ar: جمعة

en: Sat
ar: سبت

en: Sun
ar: أحد

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Order
ar: الترتيب

en: Operation
ar: عملية

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Leave blank for %anonymous.
ar: دعها فارغة ل%anonymous.

en: Publishing options
ar: خيارات النشر

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Available
ar: متوفّر

en: - Select -
ar: - اختر -

en: By @name on @date
ar: من @name بتاريخ  @date

en: By @name
ar: من %name

en: %name must be a positive integer.
ar: يجب أن يكون %name عدداً صحيحاً موجباً.

en: User information
ar: معلومات المستخدم

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Confirmation message
ar: رسالة التأكيد

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ar: تنسيق: تنسيق التاريخ هو YYYY-MM-DD و %timezone يمثل المنطقة الزمنية من UTC. اتركه فارغاً لاستخدام تاريخ إرسال الاستمارة.

en: Owned by @name
ar: ملك ل@name

en: Owned by
ar: ملك ل

en: Administer @entity_type
ar: تسيير @entity_type
