Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.5) - en to el translation catalogue (98 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: Cost
el: Κόστος

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: view
el: προβολή

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Country
el: Χώρα

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Back
el: Πίσω

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Forward
el: Επόμενο

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: 1 day | @count days
el[0]: 1ημέρα
el[1]: @count ημέρες

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: %time ago
el: %time πριν

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Month
el: Μήνας

en: Price
el: Tιμή

en: Customers
el: Πελάτες

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Customer
el: Πελάτης

en: Amount
el: Ποσό

en: Current
el: Τρέχοντα

en: State
el: Κατάσταση

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Mon
el: Δευ

en: Tue
el: Τρί

en: Wed
el: Τετ

en: Thu
el: Πέμ

en: Fri
el: Παρ

en: Sat
el: Σάβ

en: Sun
el: Κυρ

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Order
el: Σειρά

en: Default state
el: Εξ' ορισμού κατάσταση

en: Operation
el: Λειτουργία

en: City
el: Πόλη

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Units
el: Μονάδες

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Base price
el: Τιμή βάσης

en: Edit Link
el: Επεξεργασία Συνδέσμου

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: By @name on @date
el: Από @name στις @date

en: By @name
el: Από @name

en: Line item
el: Στοιχείο γραμμής

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: User information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: Unit Name
el: Όνομα μονάδας

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
el: Μορφότυπος: %time. Ο μορφότυπος ημερομηνίας είναι YYYY-MM-DD και %timezone είναι η απόκλιση ώρας από τη ζώνη UTC. Αφήστε κενό εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την ώρα υποβολής της φόρμας.

en: Owned by @name
el: Ανήκει στον @name

en: Created @date
el: Δημιουργήθηκε την @date

en: New order
el: Νέα παραγγελία

en: Updated @date
el: Ενημερώθηκε την @date

en: Administer @entity_type
el: Διαχείριση @entity_type

en: Create @entity_type of any type
el: Δημιουργία @entity_type οποιουδήποτε τύπου
