Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.5) - en to et translation catalogue (95 entries)

en: Home
et: Avaleht

en: Title
et: Pealkiri

en: delete
et: kustuta

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Submit
et: Sisesta

en: Value
et: Väärtus

en: Type
et: Liik

en: Cancel
et: Tühista

en: Remove
et: Eemalda

en: Administration
et: Haldus

en: Comments
et: Kommentaarid

en: Cost
et: Maksumus

en: Quantity
et: Kogus

en: view
et: näita

en: None
et: Puudub

en: This action cannot be undone.
et: Seda toimingut pole võimalik tagasi võtta.

en: Country
et: Riik

en: Image
et: Pilt

en: Required
et: Kohustuslik

en: Name
et: Nimi

en: edit
et: muuda

en: Back
et: Tagasi

en: Label
et: Nimetus

en: Save
et: Salvesta

en: Default
et: Vaikimisi

en: Email
et: E-kiri

en: Year
et: Aasta

en: Date format
et: Kuupäeva vorming

en: 1 day | @count days
et[0]: 1 päev
et[1]: @count päeva

en: Published
et: Avaldatud

en: Filter
et: Filtreeri

en: %time ago
et: %time tagasi

en: Authored by
et: Autor

en: Start Date
et: Alguskuupäev

en: Month
et: Kuu

en: Price
et: Hind

en: Customers
et: Kliendid

en: Customer
et: Klient

en: Amount
et: Kogus

en: Current
et: Praegune

en: State
et: Olek

en: Owner
et: Omanik

en: Mon
et: E

en: Tue
et: T

en: Wed
et: K

en: Thu
et: N

en: Fri
et: R

en: Sat
et: L

en: Sun
et: P

en: January
et: jaanuar

en: February
et: veebruar

en: March
et: märts

en: April
et: aprill

en: May
et: Mai

en: June
et: juuni

en: July
et: juuli

en: August
et: august

en: September
et: september

en: October
et: oktoober

en: November
et: november

en: December
et: detsember

en: Configuration
et: Seadistus

en: Anonymous
et: Anonüümne

en: Order
et: Järjestus

en: Default state
et: Vaikimisi olek

en: Operation
et: Operatsioon

en: City
et: Linn

en: State/Province
et: Maakond

en: Authoring information
et: Autorluse teave

en: Authored on
et: Loomise kuupäev

en: Leave blank for %anonymous.
et: Jäta tühjaks, et oleks  %anonymous .

en: Publishing options
et: Avaldamise seaded

en: Units
et: Ühikud

en: Not published
et: Pole avaldatud

en: Autocomplete text field
et: Iselõpetusega tekstiväli

en: Children
et: Alamlehed

en: Unavailable
et: Pole saadaval

en: Available
et: Saadaval

en: - Select -
et: - Vali -

en: Text to display
et: Kuvatav tekst

en: Base price
et: Alghind

en: Add product
et: Lisa toode

en: Edit Link
et: Muutmise link

en: By @name on @date
et: Autor: @name (@date)

en: By @name
et: Autor: @name

en: Line item
et: Arve rida

en: %name must be a positive integer.
et: %name peab olema positiivne täisarv.

en: User information
et: Kasutaja andmed

en: Operations links
et: Toimingute lingid

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
et: Vorming: %time. Kuupäevavorming on YYYY-MM-DD ja %timezone on ajavööndi nihe UTC ajast. Tühjaks jätmise korral kasutatakse postitamise aega.

en: %time hence
et: %time alates

en: Administer @entity_type
et: Olemi @entity_type haldamine

en: Create @entity_type of any type
et: Suvalist liiki @entity_type loomine

en: Create %bundle @entity_type
et: Loo %bundle @entity_type
