Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.6) - en to am translation catalogue (31 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: view
am: ትይታ

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: 1 day | @count days
am[0]: 1 ቀን
am[1]: @count ቀኖች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Tue
am: ቲዩ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Leave blank for %anonymous.
am: %anonymous ባዶ ተው።

en: Publishing options
am: የህትመት አማራጮች
