Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.6) - en to mr translation catalogue (59 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Cost
mr: किंमत

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: view
mr: दाखवा

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Country
mr: देश

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Back
mr: मागे

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Email
mr: ईमेल

en: Year
mr: वर्ष

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: 1 day | @count days
mr[0]: १ दिवस
mr[1]: @count दिवस

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: %time ago
mr: %time पूर्वी

en: Authored by
mr: लेखक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Month
mr: महिना

en: Price
mr: किंमत

en: Customer
mr: ग्राहक

en: State
mr: राज्य

en: Owner
mr: मालक

en: Thu
mr: गुरुवार

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Not published
mr: अप्रकाशित
