Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.8) - en to eo translation catalogue (63 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: view
eo: rigardi

en: None
eo: Neniu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Country
eo: Lando

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Required
eo: Bezonata

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Year
eo: Jaro

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Month
eo: Monato

en: Mon
eo: Lun

en: Tue
eo: Mar

en: Wed
eo: Mer

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Fri
eo: Ven

en: Sat
eo: Sab

en: Sun
eo: Dim

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Order
eo: Ordo

en: Operation
eo: Operacio

en: City
eo: Urbo

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Leave blank for %anonymous.
eo: Lasu malplena por %anonymous.

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Not published
eo: Ne publikigita
