Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.8) - en to jv translation catalogue (67 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Comments
jv: Komèntar

en: view
jv: tampilan

en: None
jv: Nihil

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Country
jv: Negara

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedinā
jv[1]: @count dina

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: %time ago
jv: %time kepengker

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Month
jv: Wulan

en: Current
jv: Saiki

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Mon
jv: Sen

en: Tue
jv: Sel

en: Wed
jv: Reb

en: Thu
jv: Kem

en: Fri
jv: Jem

en: Sat
jv: Set

en: Sun
jv: Mgg

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Order
jv: Urutan

en: Operation
jv: Operasi

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Leave blank for %anonymous.
jv: Kosongna waé kanggo @anonymous.

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: By @name on @date
jv: Nang @name tanggal @date

en: By @name
jv: Nang @name

en: %name must be a positive integer.
jv: %name must be a positive integer.udu wilangan bulat positif.
