Rooms Availability Constraints (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: days
hi: दिन

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: End date
hi: अंतिम तिथि
