Rooms Availability Constraints (7.x-1.0) - en to am translation catalogue (6 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ
