Rooms Availability Constraints (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Status
fr: État

en: Remove
fr: Retirer

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Always
fr: Toujours

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: !label of field %name
fr: !label du champ %name

en: Remove item callback
fr: Retirer l'élément de la procédure de rappel (callback)
