Rotating Banner (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: Questa azione è irreversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Save
it: Salva

en: Create
it: Crea

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Are you sure you want to delete the block %name?
it: Sei sicuro di voler eliminare il blocco %name?

en: The block %name has been removed.
it: Il blocco %name è stato rimosso.

en: pixels
it: pixel

en: Cover
it: Copertina

en: Numbers
it: Numeri
