Count round thousands (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (5 entries)

en: Average
he: ממוצע

en: Count
he: כמות

en: Maximum
he: מקסימום

en: Minimum
he: מינימום

en: Sum
he: סְכוּם
