Count round thousands (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Average
it: Media

en: Count
it: Numero

en: Maximum
it: Massimo

en: Minimum
it: Minimo

en: Sum
it: Somma

en: Standard deviation
it: Deviazione standard

en: Group results together
it: Raggruppa i risultati

en: Count DISTINCT
it: Usa DISTINCT per contare
