Count round thousands (7.x-1.0) - en to bo translation catalogue (7 entries)

en: Average
bo: ཆ་སྙོམ

en: Count
bo: གྲངས

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Sum
bo: བསྡོམས་པས

en: Group results together
bo: མཇུག་འབྲས་ཁག་ཏུ་བཟོ་བ

en: Count DISTINCT
bo: DISTINCT བརྩི་བ
