Count round thousands (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (9 entries)

en: Average
ca: Mitjana

en: Count
ca: Quantitat

en: Maximum
ca: Màxim

en: Minimum
ca: Mínim

en: Others
ca: Altres

en: Sum
ca: Suma

en: Standard deviation
ca: Desviació estàndard

en: Group results together
ca: Agrupa els resultats

en: Count DISTINCT
ca: Contar diferents (Count DISTINCT)
