Count round thousands (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Average
es: Promedio

en: Count
es: Número

en: Maximum
es: Máximo

en: Minimum
es: Mínimo

en: Sum
es: Suma

en: Standard deviation
es: Desviación estándar

en: Group results together
es: Agrupar resultados
