Count round thousands (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Average
id: Purata

en: Count
id: Jumlah

en: Maximum
id: Maksimum

en: Sum
id: Jumlah

en: Standard deviation
id: Deviasi Standar

en: Group results together
id: Kelompokkan hasil bersama

en: Count DISTINCT
id: hitung DISTINCT
