Count round thousands (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Average
ja: 平均

en: Count
ja: カウント

en: Maximum
ja: 最大

en: Minimum
ja: 最小

en: Others
ja: その他

en: Sum
ja: 合計

en: Standard deviation
ja: 標準偏差

en: Group results together
ja: 結果をグループにまとめる

en: Count DISTINCT
ja: DISTINCT を数える
