Route Planner (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: add
pt: adicionar

en: configure
pt: configurar

en: Address
pt: Endereço

en: Map width
pt: Largura do mapa

en: Map height
pt: Altura do mapa

en: Distance
pt: Distância

en: Map settings
pt: Configurações do mapa
