Route Planner (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: metric
nl: metrisch

en: add
nl: toevoegen

en: configure
nl: instellen

en: Address
nl: Adres

en: Enable Overview Map
nl: Overzichtskaart inschakelen

en: Distance
nl: Afstand

en: Zoom Level
nl: Zoom-niveau

en: Map Settings
nl: Kaartinstellingen

en: Travel mode
nl: Reismodus

en: Driving
nl: Met de auto

en: Walking
nl: Te voet

en: Bicycling
nl: Met de fiets

en: Map Width
nl: Kaartbreedte

en: Map Height
nl: Kaarthoogte

en: Route planner settings
nl: Routeplanner-instellingen

en: Your point of interesst or company address.
nl: Uw specifieke locatie of het adres van het bedrijf.

en: Target address
nl: Doeladres

en: A fixed height for example 300px.
nl: Een vaste hoogte, bijvoorbeeld 300px.

en: A width value in % or px, for example 300px or 100%.
nl: Een breedte in % of px, bijvoorbeeld 300px of 100%.

en: A value between 1 and 100 (a normal value is around 10).
nl: Een waarde tussen 1 en 100 (een normale waarde is rond de 10).

en: Driving time
nl: Rijtijd

en: Calculate route
nl: Route berekenen
