RoyalSlider Integration (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Cancel
it: Annulla

en: Enabled
it: Attivato

en: None
it: Nessuno

en: Default
it: Predefinito

en: Move
it: Sposta

en: Views
it: Viste

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: General
it: Generale

en: Loop
it: Iterazione

en: Navigation
it: Navigazione

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Tabs
it: Schede

en: Thumbnails
it: Miniature

en: Skin
it: Tema grafico

en: Not installed.
it: Non installato

en: Transition speed
it: Velocita della trasizione

en: Image styles
it: Stili per le immagini

en: Transition type
it: Tipo di transizione

en: Transitions
it: Transizioni

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)
