RoyalSlider Integration (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Enabled
pl: Włączone

en: None
pl: Brak

en: Default
pl: Domyślny

en: Move
pl: Przenieś

en: Views
pl: Widoki

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: General
pl: Ogólne

en: Loop
pl: Pętla

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Skin
pl: Skórka

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Not installed.
pl: Nie zainstalowano.

en: Transition speed
pl: Szybkość przejścia

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: Transition type
pl: Typ przejścia

en: Transitions
pl: Przejścia

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Thumbnail image style
pl: Styl miniaturki

en: A human-readable title for this option set.
pl: Przyjazny dla użytkownika tytuł tego zestawu opcji.

en: Normal image style
pl: Normalny styl obrazka
