RoyalSlider Integration (7.x-1.0-beta4) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Move
hi: चाल

en: Views
hi: द्रश्य

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: General
hi: सामान्य

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Change
hi: परिवर्तन

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Video
hi: वीडियो

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Transitions
hi: बदलाव

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Breakpoint
hi: ब्रेकप्वाइंट
